Dwa nowe kable zasilające i dwie nowe wersje MKII przewodów Ricable

28-07-2023

Dwa nowe kable zasilające i dwie nowe wersje MKII przewodów Ricable ujrzały już światło dzienne pod koniec 2022 roku, ale na pewno nie straciły jeszcze w bieżącym roku zapachu nowości. Jeśli chodzi o nowe kable zasilające, odnosimy się do Invictus Power Reference i Dedalus Power Elite. Jeśli chodzi o przeróbki istniejących kabli, mówimy tutaj o Magnus Coaxial MKII i Supreme HDMI MKII (I2S Audio). Jak to miało miejsce w przeszłości, odnowienie oferty ma na celu nie tylko poprawę osiągów w bezwzględnych wartościach, ale także jej urozmaicenie, tak aby każda osoba mogła wyposażyć swój system w najbardziej odpowiedni kabel, nie pozostawiając luk.

Invictus Power Reference to całkowita nowość wśród kabli zasilających.

Invictus Power Reference stanowi nowy flagowy produkt w gamie kabli zasilających Ricable. Jego stworzenie nie było łatwe. Cały proces rozwoju trwał ponad rok. Nie tylko dlatego, że presja była ogromna, ale dlatego ze ciężko było wymienić jeden z najbardziej udanych kabli w historii Ricable (Invictus Power). Poprawa wydajności akustycznej i kontroli była znacząca, można by nawet powiedzieć, że zaskakująca. Postanowiliśmy więc uznać ten prototyp za zupełnie nowy kabel (stąd oznaczenie "Reference"), a nie ulepszoną wersję poprzedniego. W tej rewolucji kryją się wszystkie dotychczas opracowane innowacje R-TEC, dodatkowo udoskonalone, począwszy od podwójnego dielektryka i systemu redukcji szumów z germanu. Przewodniki pozostały identyczne pod względem przekroju, ale teraz składają się ze 30-procentowo zmniejszonych w średnicy nitek, dzięki czemu w całym kablu jest prawie 3,500 przypadających na przewodnik drutów. Ostatecznie geometria przywraca poprzednią, ale udoskonala niektóre jej aspekty.

Dedalus Power Elite to kolejny nieznany wcześniej produkt w gamie kabli zasilających Ricable.

"Powodem" powstania Dedalus Power Elite jest to samo, co jego kolegi Dedalus Speaker Elite. Mamy tutaj do czynienia z kablem, który stanowi swoisty kompromis między serią Invictus a "standardową" serią Dedalus, zarówno pod względem kosztów, jak i wydajności. Poprawa wydajności objawia się przede wszystkim w kontroli, barwie dźwięku oraz dokładności sceny dźwiękowej. Architektura kabla i złączy są takie same jak w standardowym Dedalus Power.

Jednak podwójny dielektryk polimerowy R-TEC jest bezpośrednio zaczerpnięty z Invictus Reference. Średnica pojedynczych nitek została zmniejszona o 10 procent, dzięki czemu liczba przypadających drutów na przewodnik w całym kablu sięga prawie 1,800.

Kolejne dwie wersje MKII już istniejących kabli to:

Pierwszy kabel, który został poprawiony, to Magnus Coaxial MKII. Przewodnik został zwiększony, a dielektryk i ekranowanie zostały technicznie ulepszone za pomocą nowych materiałów.

Drugi kabel, który został usprawniony, jest pod wieloma względami bardziej interesujący - Supreme HDMI 2.0b MKII. Dlaczego "bardziej interesujący"? Ponieważ aktualna oferta Ricable obejmuje kable HDMI 2.1. Więc dlaczego został zaktualizowany kabel z przestarzałą technologia, taką jak 2.0b? Ponieważ okazało się, że Supreme HDMI działa niesamowicie wydajnie z protokołem I²S, rodzajem cyfrowego połączenia coraz bardziej popularnym w elektronice. Supreme HDMI był doskonałym kablem, ale dzięki nowej wersji MKII zyskuje dodatkowe znaczenie ze względu na swoje osiągi w odniesieniu do protokołu I²S, osiągi często nawet przewyższające kable HDMI 2.1.

Zgodnie z tradycją Ricable, nie brakuje nowości, ale równocześnie nie są one liczne. Jak najbardziej lojalni klienci wiedzą, że przed wprowadzeniem kabla na rynek przechodzi on fazę prototypowania, która obejmuje liczne testy i sprawdzanie go przez grupę słuchaczy. W rezultacie pojawiają się nowe produkty stosunkowo powoli (rocznie, można by powiedzieć), ale systematycznie, aby sprostać wymaganiom rynku, zarówno pod względem wydajności, jak i komercyjnych. Jeśli chcesz poznać podsumowanie aktualnego katalogu Ricable, kliknij poniższy przycisk.

ODKRYJ PRODUKTY RICABLE