O firmie

Siedziba Ricable znajduje się we Włoszech a dokładniej w miejscowości Oleggio

Oleggio to włoskie miasto w prowincji Novara, które zachowuje w swoim sercu cenny średniowieczny klimat, z charakterystyczną dzwonnicą z widokiem na kościół parafialny, muzeum etnograficzne Fanchini, teatr miejski i na ulokowany w centrum park przyrodniczy Ticino. U podnóża Monte Rosa i niecałe pół godziny jazdy od jeziora Maggiore, dostaniemy się do Oleggio, a więc krainy mlekiem i miodem płynącej. Ta miejscowość zaspokaja potrzeby całej prowincji i jest domem dla stada znakomitych bawołów, które są niezbędne do produkcji jednego z najpopularniejszych lokalnych produktów: gorgonzoli. Koniecznie należy go skosztować z niesamowitymi winami Cantine dei Colli Novaresi.

Fabryka Ricable

Główna siedziba Ricable zajmuje ponad sześćset metrów kwadratowych i w tej przestrzeni mieszczą się biura administracyjne, laboratorium badań i rozwoju, powierzchnia przeznaczona na produkcję i magazyn. Ta centralność najważniejszych organów firmy sprawia, że logistyka wewnętrzna jest niezwykle efektywna i wydajna, zapewniając funkcjonalną komunikację między działami, a to ogromny aspekt, którego zdecydowanie nie należy lekceważyć. Aby zakład był rozpoznawalny oraz prezentował się z dumą, na zewnątrz zostały wywieszone trzy flagi, które są dla nas bardzo ważne: Europejska, Ricable i wreszcie Włoska.

Laboratorium i powierzchnia produkcyjna

Wszystkie kable Ricable do audio Hi-FI są produkowane tutaj, w naszej fabryce, we Włoszech. Po fazie projektowania i prototypowania, które mogą trwać latami, serie Primus, Magnus, Dedalus i Invictus ożywają dzięki najwyższej jakości materiałom i ciągłym testom weryfikującym ich prawidłowe działanie.

Kable z serii Invictus, Dedalus, Magnus i Primus są produkowane z rygorystycznymi i określonymi dyktatami z technicznego punktu widzenia.
Jednak ich pochodzenie jest znaczniej ciekawsze..

Każdy etap produkcji produktów Ricable odbywa się w całości ręcznie, a kontrole każdego egzemplarza są rygorystyczne, przy użyciu nowoczesnych narzędzi i procedur testowych, ale przede wszystkim przy pomocy skrupulatnej kontroli specjalistów.
To wielka wartość dodatnia, z której jesteśmy dumni. Technologia jest dla nas niekwestionowanym wsparciem jakości, ale jesteśmy równie przekonani, jak dobrzy Włosi, że prace najlepiej wykonuje się z sercem i kunsztem rzemieślniczym, którego nie zastąpi żadna maszyna.

Połączenie technologii i włoskiego rzemiosła dało początek innowacyjnej gamie produktów, idealnej dla dźwięku Hi-Fi, aby jeszcze bardziej zaznaczyć ewolucję w przeszłości, nadaliśmy wszystkim tym produktom nazwy, aby wyznaczyć nowy początek: Invictus, Dedalus, Magnus i Primus.

To nazwy łacińskie, które nawiązują do najbardziej odległych korzeni naszego obecnego społeczeństwa i po raz kolejny podkreślają miłość do kraju, w którym żyjemy.

Każdy produkt zidentyfikowany przez te cztery serie będzie miał gwarancję Made in Italy oraz będzie wykonany ręcznie z najlepszymi innowacjami technologicznymi, które Ricable opracował i opracuje dzięki swoim wysiłkom.