RCCP - Zaawansowane konstrukcyjnie wtyki

12-02-2021

Kiedy zaczęliśmy dostrzegać wspaniałe wyniki, jakie zapewnia nowy przewodnik MARC©, nasze badania przekierowaliśmy na opracowanie nowych wtyków, które mogłyby podnieść poziom nowych kabli. Powszechnie wiadomo, że wtyki są kluczowym punktem w transmisji sygnału audio, a z kolei stosowanie konwencjonalnych wtyków mosiężnych może stracić nawet 50% wydajności połączenia, dlatego rozpoczęliśmy projekt o nazwie RCCP, gdyż naszym celem było zbudowanie nowych wtyków ze stykami wykonanymi z czystej miedzi.

Stworzenie nowych wtyków z miedzi było szczególnie trudnym wyzwaniem, ponieważ polegało na przeprojektowaniu wszystkich obecnych wtyków, biorąc przy tym pod uwagę większą miękkość miedzi, która nie nadawała się do produkcji wtyków, ponieważ punkty styków są często bardzo cienkie i mogą być podatne na zginanie.

Po ponad dwóch latach pracy możemy powiedzieć, że Ricable jest pierwszym producentem kabli, który wyprodukował całą serię kabli Hi-Fi Audio (seria Invictus) z pełni miedzianymi wtykami, a dla dwóch mniejszych serii produktów Ricable (Dedalus i Magnus), wtyki w większości są w pełni miedziane z kilkoma wyjątkami produktowymi, w których konieczne było użycie stopu miedzi z tellurem, który i tak jest znacznie lepszym przewodnikiem od mosiądzu, zwykle używanym w popularnych wtykach Hi-Fi.

Wszystkie wtyki w przewodach z serii Magnus, Dedalus i Invictus są przez nas specjalnie projektowane i konstruowane oraz produkowane indywidualnie przy użyciu specjalnej techniki CNC, dostosowanej do wykorzystania miedzi jako surowca.

Części niemiedziane we wtykach, takie jak osłony i elementy z tworzyw sztucznych, przyjmują rozwiązanie mające na celu poprawę i ochronę punktów stykowych.

Efekt tej żmudnej pracy jest imponujący. Z przeprowadzonych przez nas testów wynika, że transmisja parametrów elektrycznych poprawiła się o ponad 40% w stosunku do zwykłych wtyków mosiężnych, co z kolei przełożyło się również na wyraźną poprawę odsłuchową.

Wszystkie wtyki są pozłacane 24-karatowym złotem za pomocą specjalnej techniki elektrolizy złota/miedzi, w celu zapobiegnięcia korozji i utrzymania stałej wydajności w czasie.