Ricable Dedalus Power Elite - 3.5m

Przewód zasilający - Długość 3.5m

 • Kod: 12772
 • Producent: Ricable
 • Dostępność: Oczekujemy na dostawe. Zapytaj o termin realizacji.
 • Cena netto: 3 682,11 zł / szt. 4 529,00 zł / szt.
 • szt.

Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.

Produkt objęty jest roczną gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Rekomendacja Hi-Fi Class
Link do recenzji

Ricable Dedalus Power Elite

Kabel zasilający High Fidelity, idealny do uzyskania maksymalnej wydajności z wysokiej jakości sprzętu. Przewodnik został wykonany z miedzi 7N (czystość 99.99999%). Wtyki zostały wykonane z czystej miedzi.

Muzyka to potężny język, uniwersalny w swoim przekazie i jednocześnie wyjątkowy w swoim zinterpretowaniu. To nas ekscytuje, ponieważ ten sam utwór może być doświadczany przez każdego inaczej, poprzez własny umysł. Odtwarzany z defektami dźwięk, nie zapewni ci tego doświadczenia, a jeśli chcesz, aby twój sprzęt zbliżył się do perfekcji, potrzebujesz odpowiedniego wsparcia.

Brakujące ogniwo już jest.

Przewód głośnikowy Dedalus Speaker Elite odniósł ogromny sukces, po którym firma Ricable chciała także rozszerzyć koncepcje linii Dedalus Elite o kabel zasilający. Przewód głośnikowy Dedalus Speaker Elite, narodził się w tym samym czasie co model Invictus Speaker Reference, tak też przewód zasilający Dedalus Power Elite narodził się wraz z modelem Invictus Power Reference, z którego wywodzi się wiele jego aspektów. Celem firmy Ricable było stworzenie kabla High-End pośrodku, pomiędzy znakomitym modelem Dedalus Power a czempionem w postaci Invictus Power Reference, który będzie wykorzystywał innowacyjne technologie w połączeniu ze sprawdzonymi rozwiązaniami, a jednocześnie pozwoli na redukcję kosztów.

Rezultatem jest znaczna poprawa wydajności w stosunku do modelu Dedalus, zwłaszcza w zakresie kontroli i barwy dźwięku, która jest lepiej scharakteryzowana i bardziej naturalna. Scena dźwiękowa jest idealnie wyostrzona, a wszyscy wykonawcy znajdują się we właściwym miejscu, bez niepotrzebnego uwypuklania, z zachowaniem odpowiedniego dystansu i separacji. Dedalus Power Elite jest idealnym towarzyszem elektroniki z najwyższej półki, ponieważ zapewnia zbalansowany dźwięk, który nie męczy słuchacza, a jednocześnie urzeka go szczegółami, o których istnieniu wcześniej nie wiedział.

Pochodzi z najlepszych...

Dedalus Power Elite to fuzja przewodów zasilających Dedalus Power i Invictus Power Reference, zarówno pod względem technologicznym, jak i zastosowanych materiałów. W rzeczywistości architektura budowy kabla i złączy jest taka sama jak w modelu Dedalus Power, niemniej jednak Dedalus Power Elite jest również wykonany przy użyciu niektórych technologii opracowanych specjalnie dla modelu Invictus Power Reference. Po topowej linii odziedziczył podwójny dielektryk Technopolimer R-TEC, który pozwala znacznie obniżyć pojemność elektryczną i sprawia, że sygnał elektryczny jest mniej podatny na obecność ekranów. Ten aspekt zapewnia bardziej wyrównaną barwę dźwięku oraz pozwala utrzymać większą kontrolę nad zasilaną elektroniką.

Inne ważne ulepszenie tkwi w samym sercu produktu, a mianowicie w przewodnikach wykonanych z miedzi 7N MARC. Przekrój każdej żyły został zwiększony do 6,8 mm2, a sama średnica pojedynczych drutów została zmniejszona o 10 procent. Mniejszy rozmiar drutów, przy jednoczesnym zwiększeniu przekroju, przekłada się na ich zwiększoną liczbę w każdym przewodniku, aż po 588 pojedynczych nitek miedzi, co zapewnia na całym kablu łączną liczbę 1800 przypadających na przewodnik drutów.

Technika i Technologia projektu

Dedalus Power Elite posiada skręconą geometrię, a każdy pojedynczy przewodnik jest ekranowany. Wewnętrzny ekran jest wykonany z Mylaru i Aluminium, a drugi zewnętrzny ekran jest w postaci oplotu z ocynowanej miedzi, który pokrywa cały kabel i przylega fizycznie do systemu RNR (Ricable Noise Reduction). Jak wiadomo, ekranowanie jest jak antybiotyk, czyli zapewnia korzyści, ale i generuje skutki uboczne w sygnale. Dzięki wszystkim interwencjom i zmianą dokonanym w nowym modelu Dedalus Elite, firma Ricable była w stanie jeszcze bardziej obniżyć pojemność elektryczną i jeszcze lepiej odizolować przewodnik od ekranów, co wciąż zapewnia korzyści, ale i jednocześnie wpływa znacznie mniej na sygnał elektryczny niż jak ma to miejsce w przypadku modelu Dedalus.

Nawet z czysto estetycznego punktu widzenia nastąpiły zmiany, które podkreślają fenomenalną jakość i wykonanie nowego kabla zasilającego jakim jest Dedalus Power Elite. Zastosowanie doskonałych wtyków R-TEC, skutkuje rewelacyjnym krokiem na przód, dzięki czemu ostateczna estetyka przewodu jest bardzo zbliżona do przewodu głośnikowego Dedalus Speaker Elite. Zastosowane wtyki posiadają niemagnetyczną obudowę, w której skład wchodzi blok ferrytowy, którego zadaniem jest chronić sygnał audio przed wszelkimi zakłóceniami, w nawet najbardziej newralgicznym punkcie połączenia. Wszystkie punkty stykowe wtyków zostały wykonane całkowicie z miedzi, nieco przewymiarowanej, dzięki czemu uszczelnienie złączy pozostaje zachowane przez cały czas użytkowy.

Specyfikacja techniczna:

 • Pojemność: 95 pF/m
 • Rezystancja: 2.8 Ω/km
 • Maksymalne dopuszczone natężenie prądu: 75 A
 • Średnica zewnętrzna: Ø 18.5 mm
 • Przekrój przewodnika: 6.8 mm²
 • Konstrukcja przewodników: Skręcone między sobą z izolacją
 • Średnica drutów / pojedynczych nitek miedzi: 0,09 mm
 • Materiał przewodnika: Czysta miedź 7N 99.99999% MARC (Multicore Annealed Ricable Conductor)
 • Geometria: Skręcone przewodniki
 • Izolacja dielektryczna: Podwójny Technopolimer R-TEC (Ricable Technology Construction)
 • Ekranowanie wewnętrzne: Mylar i Aluminium
 • Ekranowanie zewnętrzne: Oplot miedziany OFC o dużym pokryciu
 • Ochrona zewnętrzna: Osłona o wysokiej zwartości z oplotem wykonanym z polietylenu / nylonu
 • Materiał wtyków: Czysta miedź OFC RCCP (Ricable Copper Connector Project)
 • Wtyki: Pozłacane 24-karatowym złotem
 • Cechy wtyków które zapewniają wysoką wydajność: Zintegrowane tłumienie zakłóceń za pomocą wbudowanego Bloku ferrytowego, Korpus monoblokowy z miedzi OFC, Pozłacany specjalną techniką elektrolizy złota / miedzi, Obudowa niemagnetyczna, Wtyczka IEC 10A, Wtyczka Schuko 16A
 • Cechy szczególne: Technologia RNR - Germanium Noise Reduction System

Seria: Dedalus Elite
Długość przewodu: 3.5m