Ricable Invictus USB - 1.0m

Przewód USB A-B - Długość 1.0m

 • Kod: 12615
 • Producent: Ricable
 • Dostępność: Jest. Wysyłka 24h Jest. Wysyłka 24h
 • Cena netto: 1 283,74 zł / szt. 1 579,00 zł / szt.
 • szt.

Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.

Produkt objęty jest roczną gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Seria Invictus

Po ponad roku badań, poszukiwań i wysiłków nad udoskonaleniem przewodnika, izolacji, ekranowania i złączy, szukając sposobu na wykonanie absolutnego produktu, narodziła się seria Invictus, która stanowi maksymalny wyraz naszej produkcji oraz, do tej pory to najlepsze, co możemy osiągnąć w zakresie połączeń międzysystemowych dla sprzętu Hi-End. Invictus to obecnie ostateczny i bezkompromisowy wybór sygnowany Ricable.

Invictus USB

Cyfrowy kabel USB do podłączenia przetwornika cyfrowo-analogowego i komputera w celu słuchania płynnej muzyki Hi-Fi. Przewodnik wykonany z miedzi 7N (czystość 99.99999%) oraz posiada wtyki wykonane z czystej miedzi.

Bezstratne pliki oraz streaming są teraz integralną częścią świata Hi-Fi i dzień po dniu, ze względu na swoją szczegółowość, pchną się coraz bardziej na szczyt preferowanych źródeł przez audiofilów. Wyposażenie systemu w doskonały kabel USB pozwala zmaksymalizować cyfrowe połączenie między komputerem a konwerterem.

USB bez kompromisów.

Invictus USB został wymyślony i zaprojektowany bez ograniczeń, a jedynym celem było stworzenie najlepszego kabla USB, jaki można sobie wyobrazić. W tym celu skupiliśmy się wyłącznie na efekcie: czyli uzyskaniu najlepszego transportu sygnału cyfrowego. W tym celu chcieliśmy lepiej oddzielić sygnał danych od sygnału zasilającego za pomocą innowacyjnego systemu ekranowania i izolacji. Doprowadziło nas to do opracowania bardzo ważnego kabla pod względem wymiarów, jak i pod względem jakości wykonania wtyków USB.

Jakość dźwięku charakteryzuje się ekstremalną reprodukcją dźwięku, naturalnością i kontrolą całego zakresu audio na najwyższym poziomie. Invictus USB jest bardzo nowoczesnym kablem i świetnym wyborem dla wysokowydajnych systemów, ponieważ doskonale przetransportowuje każdy cyfrowy detal i całkowicie likwiduje zakłócenia i trzaski, które osłabiają tego typu połączenia.

Niespotykana wydajność.

Kiedy mówimy o kablach USB, transportowanym „materiałem” jest bit, czyli dane komputerowe. Tak więc, mimo że nasze kable są przeznaczone specjalnie dla audio, postanowiliśmy przeprowadzić własne, czysto komputerowe testy, aby zrozumieć ograniczenia naszego produktu. Podobnie jak w przypadku wszystkich kabli cyfrowych, rosnąca długość przewodu staje się naszym wrogiem, a specyfikacja USB 2.0 pozwala maksymalnie transmitować sygnał przy długości nieprzekraczającej 5 metrów między urządzeniem źródłowym a odbiornikiem. Invictus USB wykracza daleko poza te odległości i może konkurować w rekordach większych długości. Zrobiliśmy kable znacznie dłuższe niż kiedykolwiek będą potrzebne w dziedzinie audio i przeprowadziliśmy testy połączeń z przetwornikiem cyfrowo-analogowym Hi-Fi z plikami audio 96 kHz i bardzo prostym pasywnym pendrive'm.

Wynik, będący owocem nieodłącznej wewnętrznej jakości Invictus USB, jest imponujący. Udało nam się podłączyć DAC na odległość 35 metrów, odtwarzając pliki z częstotliwością 96 kHz. Jeśli chodzi o pasywne urządzenie, które nie posiada dodatkowego zasilania, a które jest właśnie zasilane kablem USB, udało nam się odtworzyć pliki z częstotliwością 96 kHz przy długości 30 metrów, przewodu podłączonego do bezpośredniego portu USB w komputerze PC. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że kable USB dostępne na rynku, dla odległości większych niż 5 metrów, muszą być wyposażone w jeden lub więcej aktywnych wzmacniaczy sygnału, zaczynamy rozumieć z tych testów ekstremalną przepustowość przewodu Invictus USB do transportowania danych komputerowych z jednego punktu do drugiego.

Wyjątkowa konstrukcja.

Invictus USB został w całości zaprojektowany przez Ricable, począwszy od kabla, aż po wtyki USB. Ale jak powstaje ten imponujący kabel? Aby uzyskać idealne właściwości elektryczne, a jednocześnie doskonałą izolację, zaprojektowaliśmy asymetryczną geometrię z koncentrycznymi przewodami transmitującymi dane i równoległymi przewodami zasilającymi. W ten sposób uzyskaliśmy jak najmniejszy wpływ zasilania na jakość transportu danych. Oczywiście mocną stroną jest izolacja z podwójnym dielektrykiem R-TEC w celu ochrony danych przed zakłóceniami oraz posiada system cylindrów nazwanym RCS (Ricable Cyl inder System), który pozwala na maksymalną izolację i zmniejsza wpływ ekranu na pojemność elektryczną. Na koniec dodaliśmy wiele osłon (w sumie 5) i innowacyjny system redukcji szumu - Technologia RNR (Ricable Noise Reduction): Półprzewodnik Germanowy (Ge) jest zawarty we wszystkich przewodach w celu redukcji szumów tła i szelestów generowanych przez sygnał audio. RNR sprawia że dźwięk jest bardziej szczegółowy i jasny, przy zachowaniu naturalnej i zbalansowanej barwy.

Invictus USB jest przykładem osiągnięcia celu polegającemu na stworzeniu kabla USB o odpowiedniej impedancji, małej pojemności, niskiej rezystancji i doskonałym ekranowaniu. Z tych założeń wyszła bardzo złożona geometria, która dzięki wyważeniu pozwoliła uzyskać niesamowite rezultaty dla tego produktu, który emanuje kunsztem wykonania.

Specyfikacja techniczna:

 • Pojemność: 29 pF/m
 • Impedancja: 90 Ω
 • Rezystancja: 45 Ω/km
 • Maks. odległość transmisji: 35 m urządzenia zasilane USB, 50 m urządzenia zasilane oddzielnym zasilaczem
 • Średnica zewnętrzna: Ø 16 mm
 • Materiał przewodnika: Czysta miedź 7N 99.99999% MARC (Multicore Annealed Ricable Conductor)
 • Średnica żył: 0.08 mm
 • Konstrukcja przewodników: UR System (Asymetryczny system skręcania specyficzny dla przewodów USB)
 • Przekrój przewodnika zasilającego: 2 x 0.55 mm²
 • Ekranowanie przewodnika zasilającego: Mylar i Aluminium + oplot miedziany OFC z pokryciem 95%
 • Geometria przewodnika zasilającego: Równoległa
 • Izolacja dielektryczna przewodnika zasilającego: Polietylen R-TEC (Ricable Technology Construction)
 • Przekrój przewodnika transmisji danych: 2 x 0.34 mm²
 • Ekranowania przewodnika transmisji danych: Mylar i Aluminium + oplot miedziany OFC z pokryciem 95%
 • Geometria przewodnika transmisji danych: Koncentrycznie skręcony 
 • Izolacja dielektryczna przewodnika transmisji danych: Podwójny Technopolimer R-TEC (Ricable Technology Construction)
 • Technologia RNR (Ricable Noise Reduction) zawarta w przewodniku transmisji danych: Półprzewodnik germanowy
 • Izolacja wewnętrzna: 8 x cylinder system RCS (Ricable Cyl inder System)
 • Ekranowanie zewnętrzne: Oplot miedziany OFC, powlekany cyną
 • Ochrona zewnętrzna: Osłona o wysokiej zwartości polietylenu / nylonu
 • Materiał wtyków: Skorupa ze stopu niemagnetycznego o podwyższonej izolacji oraz wtyki wykonane z czystej miedzi OFC RCCP (Ricable Copper Connector Project)
 • Lutowanie wtyków do przewodów: Lutowane ręcznie specjalnym eutektycznym stopem Sn (Cyny) / Ag (Srebra) / Cu (Miedzi)
 • Cechy wtyków które zapewniają wysoką wydajność: Wtyki pozłacane 24-karatowym złotem

Seria: Invictus
Długość przewodu: 1.0m